PrzedmiotyElityElity IIHerosiTytaniKupcyQuesty

Quest - "Teleport do Tuzmer" (lvl 60)

Mapa:

Tuzmer

Opis:

Zaczynamy questa u Członka Zakonu Planu Astralnego. Znajduje się on w Tuzmer na kordach 51,33. Następnie udajemy się na mapkę Trupia Przełęcz. W lewym dolnym rogu znajdziemy astralny koncentrator. Podchodzimy na kordy 3,85 (zabijamy salamandrę) i rozmawiamy ze skałą. Nie próbujemy się wspinać - zginiemy.
Idziemy do portu Tuzmer na kordy 38,46 i rozmawiamy z Gopisem. Za odrobinę złota i zwyczajną różę, która rośnie w Zniszczonym Opactwie sprzeda nam linę do wspinaczki.
Wspinamy się na skałę i gadamy z koncentratorem. Okazało się, że piorun zniszczył koncentrator. Informujemy o tym naszego zleceniodawcę (czyli po prostu członka Zakonu w Tuzmer).
Biegniemy do Gloika w Nithal na kordach 55,38. Trzeba nam czyste srebro aby zrobić zębatki - pędzimy do Ograbar-dun. Na dojście do Ograbar-dun są dwa sposoby. Dla leniwych - kupujemy kamyk za 8 SŁ. Lub od Mythar, przez następujące lokacje:

Mythar > Złowrogie Bagna > Las Dziwów > Liściaste Rozstaje > Sosnowe Odludzie > Rachminowa Jaskinia p.3 > Rachminowa Jaskinia p.4 > Rachminowa Jaskinia p.4 - przepaście > Wąski chodnik p.4 > Chodniki Erebeth p.4 - sala 1 > Chodniki Erebeth p.4 - sala 2 > Ograbar-dun.

Idziemy na kordy 17,7 do Starca Merakli. Za 5k złota sprzeda nam czyste srebro. Zanosimy sreberko do Gloika w Nithal.
Teraz musimy zdobyć 2 kryształy południc, jednak nie znajdziecie ich na aukcji, gdyż tego przedmiotu nie można wystawić na aukcję. Bijemy południce, bierzemy kryształy, oddajemy je Gloikowi i czekamy 10-15 min. aż ten zrobi zębatki. Gdy już je zrobi, idziemy pod nasz koncentrator i naprawiamy go wkładając najpierw zębatki, potem kryształ.
Następnie udajemy się do członka Zakonu w celu poinformowania go o sukcesie. Ostatnia część zadania - pędzimy do Świątyni Czterech Bóstw w Nithal, aby złożyć ofiarę. Za 10k złota dostaniemy kogucika, którego składamy w skrzyni.

Wracamy do zleceniodawcy i przyjmujemy nagrodę - 340k pkt. doświadczenia, 230k złota, 55 PH i Eliksir Teleportacji. :)

Nagroda:

Złoto: 230000
Exp: 340000
PH: 55
Przedmioty: Teleport do Tuzmer
Autor opisu: Hazards